Dit is een blaaskopvlieg. Daarvan komen in Nederland zo’n dertig soorten voor. Dit is -denk ik – Physocephala rufipes, oftewel het Gewoon knuppeltje 🙂
Over blaaskopvliegen valt trouwens nog wel iets te zeggen. Bijvoorbeeld dat ze een buitengewoon onaangename wijze van zich voortplanten hebben. Het zijn parasitoïden, omdat het vrouwtje haar eitjes legt in een ander insect. Meestal een wesp, een bij of een hommel. De uitkomende larven vreten vervolgens hun gastheer van binnenuit helemaal op.
Nee, de natuur is geen pretje, geen Arcadië, geen Paradijs, geen Hof van Eden. ’t Is een voortdurend levend verslinden en verslonden worden.
Maar dat wist u natuurlijk al.
Locatie: Botanische Tuinen Fort Hoofddijk
Wat mooi Ed!!
Ze blijven apart die blaaskoppen…
Groetjes, Anna 😃
Ik val meer voor de bloem waarop knuppeltje zit 😁
Noem dat maar ‘gewoon’ … wel een mooie foto en interessante info natuurlijk. 🙂
Als je mijn foto’s van de grote weerschijnvlinder gisteren al mooi vond, dan zou je eigenlijk nog even naar de tweede serie moeten kijken, die mijn fotomaatje ervan heeft gemaakt: http://www.jetskefotografie.nl/pivot/entry.php?id=2329
ja, mooi!
Ah, het knuppeltje zit aan de achterkant zie ik.
Mooi gedaan en hij zit ook voortreffelijk op een heel mooie plek
Het zijn toch erg leuke beestjes, die knuppeltjes (qua uiterlijk dan) en de bloem waarop die zit is ook gaaf. In het geheel een heel mooi plaatje.