Zo tegen het einde van de winter duikt er in mijn tuintje meestal wel een keepje op. Altijd maar even: één of twee dagen, dan is hij weer weg. Terug naar Scandinavië vermoedelijk.
De verleiding is dan natuurlijk groot om te denken dat elk jaar hetzelfde keepje trouw mijn tuintje bezoekt, alvorens weer naar zijn noordelijke broedgebied te vertrekken. Maar dat is niet erg waarschijnlijk, al was het alleen maar omdat zangvogeltjes gemiddeld niet meer dan twee jaar oud worden .
De foto is niet top: de lichtomstandigheden waren niet gunstig, de lens niet lichtsterk genoeg en met ISO 1600 moet er achteraf toch wat ruis worden weggewerkt, wat de kwaliteit van de foto niet ten goede komt … Maar ach, wat zou het 🙂
En hier nog een paar recente foto’s, gemaakt in mijn achtertuin en in de wijk waar ik woon.
Alle foto’s kunnen op volledige grootte worden bekeken door tijdens de slide show even op het rechthoekje met het schuine pijltje in de rechterbenedenhoek te klikken.
De vogels zijn heel mooi, maar de honden niet minder Ed.
Ik vind die hondenfoto zelf eigenlijk ook het leukst 🙂
Bij koude winters komen er hier massaal Keepjes in de tuin maar nu al twee winters helemaal niet. Ik vind deze meneer er toch mooi op staan hoor! En die eerste vink is toch ook om te smullen. Mooie leuke serie!!
Ik heb het deze winter zonder keepjes moeten doen. Ze komen pas als er sneeuw ligt😰. Walking the dog vind ik een fraaie foto. Mooi ligpunt.
Nooit van gehoord, laat staan gezien, het keepje. Leuke naam ook.
Mooie beelden, Ed.
’t Is een noordelijke vink die broedt in Scandinavië en Rusland, en bij ons overwintert in wisselende aantallen. Ze fourageren vaak samen met onze eigen vinken, maar zijn daarvan door het kleurenpatroon van hun verenkleed: wit, zwart en oranje, vrij eenvoudig te onderscheiden 🙂
Ik ga er op letten! Dank.
Je hebt weer een mooie serie bijeen weten te sprokkelen.
Behalve die prachtige foto van de honden vind ik ook die van de meerkoet erg fraai, en dan vooral vanwege die indrukwekkende boeggolf. 🙂
Een leuke tuinvogelserie Ed. Een keep heb ik nog niet mogen aanschouwen. Een prachtig diertje. Net als je foto van het staartmeesje trouwens.
Gr. René
Pingback: Tuinvogels | ed mather